Jenom blázen dokáže normálně přemýšlet.

Chakry

7. března 2009 v 14:33 | satsuki |  Aury a čakry
7.čakraSahasráratemeno hlavy
6.čakraAdžňamezi obočím, 3. oko
5.čakraVišudhaKrční oblast
4.čakraAnahátaSrdeční oblast
3.čakraManipuraSolar Plexus
2.čakraSvadhistanapodbřišek
1.čakraMuladhárakostrč


Čakry jsou energetická a informační centra v našem těle. Mají vliv na všechny tělesné funkce, zdraví organismu, psychickou stabilitu - tedy na celkovou fyzickou i psychickou kondici. Čakry si můžeme představit jako energetické víry - budeme se zabývat sedmi základními čakrami. Všechny čakry jsou párové. Když jsou v rovnováze a rozvinuté, projevuje se to zdravím a vyrovnaností. Pokud jsou naopak nevyvážené, nedostatečně vyvinuté či zablokované, může se to projevit širokým spektrem mentálních, citových a tělesných potíží.http://www.intrinsic-healing.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/chakra.gif

Informace o práci na harmonizaci čaker pramení ze zkušeností prožitých během semináře Léčivá síla čaker. Během 9-ti měsíců, kdy každý měsíc se jedna po druhé pročišťuje a harmonizuje každá čakra se dozvíte mnoho o sobě - a mnohé Vás samotné překvapí. S novým pohledem na svůj život, vlastnosti a vztahy se můžete naučit lépe orientovat, chápat situace i ostatní lidi. Celý seminář je zaměřen na praktické využití získaných informací v běžném každodenním životě. Právě v tomto praktickém využití vidím největší přínos semináře - výsledky vidíte hmatatelně.

Již druhý rok bude umožněno klientům devítiměsíčního semináře zhodnotit svůj posun a vývoj, kterým prošli v období vědomé práce na sobě. Děje se tak na základě automatické kresby Osobní analýzy od duchovní společnosti Agape, kterou jistě znáte podle titulů knih Člověk jako víceúrovňová bytost, Příčiny nemocí, Otevření duchovního oka, Duchovní vývoj lidstva atd., se kterou již několik let spolupracujeme a od loňského roku sledujeme duchovní posun jednotlivých členů skupiny při zpracovávání čakerního systému. Velkým přínosem pro klienty je kromě pozitivní změny života také částečné zpracování karmy, což je za tak krátkou dobu až neuvěřitelné. Na začátku se klientům nechává zhotovit OA a na konci ji dostávají jako vysvědčení zdarma. Pro mnohé je to pozitivní motivace, jak devítiměsíční práci na sobě co nejvíce využít. Jiřina P. Libánská

1. Rozdílné pohledy
O čakrách, jejich působení, významu a práci s nimi existuje nepřeberné množství literatury. Základní informace o nich můžete získat poměrně jednoduše. Avšak je mylné se domnívat, že čakra je jen něco neživoucího, jen pouhý kanál energie, který je potřeba otevřít. Práce na čistění a harmonizaci čaker je velmi náročná, dotýká se mnoha našich vlastností, emocí a hluboce uložených strachů či obav. Proto nejde o jednoduchou práci "na doma". Jedinec sám o sobě s tímto tématem moc nepořídí - zde je potřeba zkušeného vedení a pomoci. Je mylné se domnívat, že takovou práci zvládneme pouhým dechovým či fyzickým cvičením, prociťováním čakry či stimulací kameny. I na tuto práci je potřeba důkladné přípravy.
Můžeme zde použít připodobnění ke škole - musíme projí základním stupněm, poté středním a tak se postupně propracujeme až k nejvyššímu stupni. Nastoupit hned na střední školu není rozumné - nemáme potřebné základní znalosti, neorientujeme se v prostředí - v lepším případě budeme neustále zaostávat, naše snažení bude vyžadovat nadměrné úsilí, které často stejně končívá návratem zpět. Konečným výsledkem je velké zpoždění nebo dokonce nechuť do práce na sobě. Existuje mnoho škol, směrů či lektorů, kteří nabízí hned "vysokou" či "střední školu". Je lepší, snadnější a rozumnější začínat budováním základů - pevných a stabilních na nichž můžeme postavit vysoký "chrám své Duše ".
Přinášíme Vám tedy základní nástin témat vztahujících s k dané čakře. Nepopisujeme konkrétní práci a meditační okruhy, protože jsme přesvědčeni, že nejde o již zmiňovanou "práci na doma". Zkušenosti, kterými jsme sami prošli nám dávají za pravdu. Věříme v sílu skupinové práce s důležitost vedení zkušeným lektorem.

2. Práce s čakrami
Jak již jsme si řekli, jsou čakry nejen energetickými centry těla, ale uchovávají v sobě také mnoho informací. Tyto informace si shromažďujeme po celý život na základě našich zkušeností. Z těchto zkušeností sbíráme ponaučení, pocity, strachy, obavy, přesvědčení. Podle toho jak nás daná zkušenost ovlivní a jak z ní vyjdeme, vytváříme pole pro své další zkušenosti a reakce na ně. V čakrách tedy máme uloženy zkušenosti jak pozitivní, tak negativní. Na semináři "Léčivá síla čaker" se učíme uvědomit si tyto zakódované programy, zpracovávat je a tím je postupně měnit a vytvářet si tak cestu k psychické a fyzické rovnováze.

3. Kořeny
Mnohé naše problémy, strachy a negativní zkušenosti si neseme z dětství. Prožili jsme situaci, která nám nebyla příjemná, traumatický zážitek či těžkou ztrátu. Protože jsme nevěděli, jak se situací vyrovnat, snažili jsme se větším či menším úspěchem "přikrýt ji betonovou deskou" a jít dál. Postupem času jsme si možná naskládali několik takových desek na různé události. I když jsme na některé zapomněli, desky zůstávají - a většinou tak úplně neplní svou funkci - informace a uložené bloky prosakují do našeho života a způsobují nám problémy. Tyto problémy se mohou týkat zdraví i psychické kondice. Podvědomí nás tímto způsobem upozorňuje na zapouzdřené bolesti a problémy a dává nám příležitost najít nová řešení.

4. Funkce skupiny
Práce na pročistění a harmonizaci čakerního systému je bezesporu velmi náročná. Důležitou složkou semináře je podpora a pomoc skupiny. Vždy se můžete spolehnout na pochopení a zároveň se může učit ze zkušeností a zážitků ostatních. Zároveň získáte mnoho nových přátel, se kterými si můžete vyměňovat své zážitky a poznatky.

5. Zkušený lektor
Základem celého semináře je zkušený lektor. Paní Jiřina P. Libánská a její tým prošli již několik cyklů tohoto semináře, získali mnoho zkušeností a mohou Vám tedy vždy pomoci, poradit a vysvětlit vše co Vás bude zajímat. Osobně mám s paní lektorkou výborné zkušenosti - s důvěrou jsem se na ni kdykoliv mohla obrátit a vždy mi ochotně podala pomocnou ruku., poskytla podporu a radu.1. čakra
Je znázorňována jako lotosový květ se čtyřmi listy. Leží v bázi páteře . Kořenová čakra souvisí s tělesnými potřebami a základním přežitím. Její barva je červená.
2. čakra
Je znázorňována jako lotosový květ se šesti listy. Leží v podbřišku,v oblasti kříží. Sakrální čakra souvisí se vztahovými záležitostmi. Její barva je oranžová.
3. čakraJe znázorňována jak lotos s deseti okvětními lístky. Nachází se v oblasti solar plexu a má žlutou barvu. Souvisí s egem a osobní sílou.(více)
4.čakraJe zobrazována jako lotos s dvanácti lístky. Nachází se v oblasti hrudníku, její barva je růžová a světle zelená. Čtvrtá čakra je spojena s odpuštěním, soucitem, bezpodmínečnou láskou. (více)
5. čakraJe zobrazována jako lotos se šestnácti lístky. Nachází se v oblasti krku její barva je modrá. Pátá čakra je spojena s tvořivostí, komunikací, sebevyjádřením. (více)
6. čakraJe znázorňována jako lotos se dvěma okvětními lístky, její barva je fialová či indigo. Nachází se mezi obočím, je také označována jako Třetí oko. Souvisí úzce s intuicí, citlivostí.(více)
7. čakraJe zobrazována jako lotos s tisíci okvětními lístky. Její barva je bílá, či lehce fialová. Leží na temenu hlavy a spojuje nás s naší Duší kanálem, který je nazýván Antahkarána.(více)
5.Barvy
Téma barev se týká všech čaker. Máte období, kdy jste vnitřní potřebou hnání oblékat si neustále oblečení určité barvy, případně si kupovat věci v dané barvě ? Protože mým velkým tématem posledního roku je rodina, začala jsem si z ničeho nic kupovat oblečení v červené barvě. Tuto barvu jsem nikdy dříve neměla příliš v oblibě, vlastně si nepamatuji, že bych si kdy koupila něco červeného. Nyní mám polovinu šatníku v různých odstínech červené - později jsem si uvědomila, že tak vlastně projevuji svou potřebu zabývat se touto energií rodiny a čerpat sílu k této práci z červené barvy. Další barvou, kterou jsem neměla v lásce byla oranžová - dnes sice nemám oranžové oblečení,ale je mi tato barva příjemná svou pozitivní veselou energií. Jaké barvy se nemůžete nabažit Vy ? A kterou barvu nemáte v oblibě ?

Doporučujeme Vám :
Základní kniha o čakrách - S. Sharamon, Baginski - základní charakteristika čakerního systému, základní techniky harmonizace, kameny, vůně, barvy, prvky. Popisy narušení jednotlivých čaker, testování čaker.
Detail zbožíVonné čakrové tyčinky - 14 kusů tyčinek / 2 ke každé čakře/, jsou baleny v papírové krabičce s potiskem a návodem. Tyto ajurvédské vůně mají povzbuzující a harmonizující účinek na čakry - energetická centra našeho těla.

Energetické náramky. Náramky z drahých kamenů posilují tělo i Duši, léčí. Podle typu kamínku pomáhají organismu léčit nemoci a také stimulují či harmonizují čakerní systém. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama