Jenom blázen dokáže normálně přemýšlet.

O seriálu pokémon

5. března 2009 v 13:26 | Safira |  Pokémon
O seriálu

Anime seriál vznikl jako doplněk ke hrám. Hlavní postavou je mladý trenér Ash Ketchum. Rámcově představuje stejný příběh, jako byl použit ve hře, ale samozřejmě s množstvím příběhových odboček. Seriál má už osm sezón a jejich natáčení stále pokračuje, navíc se točí různé speciály (ve kterých se Ash nevyskytuje) a filmy, obvykle zaměřené na několik legendárních Pokémonů.
Seriál se celý odehrává v jednom světě rozděleném na regiony (zatím Kanto, Johto, Hoenn a Sinnoh), ve kterém žijí společně lidé a Pokémoni již od prehistorie. Pokémoni slouží jako domácí mazlíčci, ale i užitková zvířata (např. Miltank dává mléko, Mareep vlnu…). Seriál se kvůli věkovému zacílení vyhýbá otázkám okolo žití lidí s mnohdy nebezpečnými bytostmi, jakými Pokémoni jsou. Přes destruktivní sílu pokémonních útoků se lidé i Pokémoni jen zřídka vážněji zraní a střelné zbraně jsou považovány za nebezpečné.
Řady seriálu: 1.Indigo League 2.Orange Islands 3.Johto League 4.Johto League Champions 5.Johto League Master Quest 6.Advanced 7.Advanced Challenge 8.Advanced Battle 9.Battle Frontier 10.Diamond & Pearl
pozn. pouze 1.-4. řada byla dabována do češtiny (R.Škvor,E.Spoustová,M.Michálek...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama