Jenom blázen dokáže normálně přemýšlet.

Postavy

5. března 2009 v 13:01 | satsuki |  Death Note
Hlavní postavy

Light Yagami (Kira) (夜神 月, Yagami Raito) Hlavní postava Death Note. Light je velmi inteligentní, oblíbený a atletický, ale nudící se 17-letý student. Když najde Zápisník Smrti, který v lidském světě pohodil Ryuk (Bůh Smrti), rozhodne se používat zápisník k zabíjení všech zločinců a získá pžezdívku Kira (odvozeno z killer - zabiják). Jeho konečným cílem je vyčistit svět od zla, vytvořit utopii a poté vládnout v novém světě jako bůh.
L (エル, Eru) L je nejlepší světový detektiv jehož úkolem bylo odhalení a zatknutí Kiry. On sám byl největším Lightovým nepřítelem. Měl velmi velké dedukční schopnosti a inteligenci. L má mnoho výstředností jako je jeho podivný způsob sezení, neustálá chut na sladké a držení předmětů zvláštním způsobem. Často při vyšetřování používal drastické strategie, kterými dokázal pronásledovaného velmi překvapit. Při několika příležitostech se veřejně zmínil o svých slabinách. Vsadil svůj vlastní život aby se dostal ke Kirovi a přilákal ho do pasti.
Misa Amanová (弥 海砂, Amane Misa) Dívka s obrovskou nákloností ke Kirovi. Misa je populární idol v Japonsku. Je nedokonalá a často o sobě mluví ve třetí osobě ve snaze být hezká. Misa je zcela věrná Lightovi a jednou řekla že si ho zamilovala na první pohled. Light jí však pouze využívá pro své plány, protože Misa má Zápisník Smrti a Shinigamiho Oči (Což jí stojí polovinu jejího zbývajícího života). Misa je velmi věrná Lightovi, protože zabil vraha jejích rodičů, který nebyl odsouzen.
Mello (メロ, Mero, Mihael Keehl) Mello byl sirotek, který spolu s Nearem vyrůstal ve Watariho sirotčinci pro nadané děti. Podobně jako Near byl Mello jedním z kandidátů na nástupce L. Podobně jako L má slabost pro sladkosti a je často vidět jak rád jí čokoládu. Přestože je Mello docela inteligentní, jeho emoce ho často dokážou velmi rozrušit. Dále se jeví jako méně intimní pokud jde o jeho přátele a záliby. Zdá se že má rád řízení motorek.
Near (ニア, Nia, Nate River) Near byl primární kandidát, který měl nahradit L a sám se podílí na vyšetřování Kiry. Měl spoustu vlastností jako L. Např. si často hraje s kostkami nebo se svými vlasy a hračkami. Také sedí neobvyklým způsobem, který se podobá L, avšak s nepatrným rozdílem. Spojil se s Mellem aby porazili Kiru, ale Mello se proti němu obrátil. Near pak získal podporu vlády Spojených států a vytvořil speciální skupino pro boj s Kirou (zkráceně SPK).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Nia* *Nia* | Web | 5. března 2009 v 13:03 | Reagovat

AhOooj, u mě na blogu je SONNS (soutěž o nej Naruto sesei) tak jestli chceš, tak se přihlaš ^_^

2 *Nia* *Nia* | Web | 5. března 2009 v 13:03 | Reagovat

*sensei :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama