Jenom blázen dokáže normálně přemýšlet.

Reiki

7. června 2009 v 15:20 | Satsuki a Safira |  Meditace atd.

Úvod

Jedná se o více či méně uznávanou léčitelskou metodu vycházející z východních filozofií. Za zemi původu Reiki se uvádí Japonsko a jako zakladatel/objevitel je uváděn dr. Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki vysledovat patrně nelze z toho důvodu, že jsou zde podobnosti s ještě staršími metodami. Reiki předpokládá existenci energetických center (čaker) a drah (meridiánů) v lidském těle. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek je pak člověk zdravý a vitální. ↓↓↓↓↓↓

http://blog.beliefnet.com/viamedia/imgs/ReikiHandsOmm.jpg

Stupně zasvěcení

Působit reiki může pouze člověk, který prošel zasvěcením energetických center k přijímání a dalšímu předávání energie (zasvěcení, neboli iniciace, posílí energetickou vibraci aury a vede ke zvětšení objemu energie daného adepta reiki). Zasvěcování je třístupňové (někteří učitelé dělí třetí stupeň na dvě části).

1.stupeň

Zasvěcený byl naladěn na zdroj léčivé energie reiki a dokáže tuto energii přijímat a předávát pomocí přikládáním rukou (není důležité kam se ruce přiloží, energie si najde sama místo kde je potřeba léčit, či posílit organizmus příjemce). 1.stupeň reiki je hlavně určen pro samoléčení, ale i pro léčení druhých dotekem rukou.

2.stupeň

Zasvěcený zná část symbolů, jejichž používání modifikuje a umocňuje účinky reiki, zasvěcený 2.stupně dokáže nyní působit nejen bezprostředním dotykem dlaní, ale i na dálku (třeba i na druhý konec země).

3.stupeň-mistr

Obsahuje jak 3a tak 3b. pouze někteří mistři tento stupeň dělí. Adept reiki má nyní daleko větší možnosti léčit. Je schopen i vhodně upravit(zasvětit) předměty určené k léčení.

3a.stupeň-mistr léčitel

Má všechny schopnosti mistra bez možnosti zasvěcovat další Reikisty.

3b.stupeň-mistr učitel

Zasvěcený má schopnost zasvěcovat další lidi.

Jiné druhy Reiki

Někteří učitelé nabízejí další a jiné stupně podle svých znalostí a schopností. Reiki existuje v mnoha formách a směrech, prochází menším či větším vývojem. Na jednu stranu je to jistě pozitivní, ale na druhou stranu vzniká určitý chaos. Například vznikly tyto směry: raibow reiki,seitchim reiki,karuna reiki a další.

Školy a asociace Reiki

Naneštěstí neexistuje jediná centrální asociace učitelů Reiki, ale je jich několik. S rozšířením Reiki do dnešní podoby souvisí taky to, že dnes je spousta lidí, kteří Reiki učí, vzniká tak ohromné množství škol. Tyto školy si většinou konkurují co si budeme vykládat některým jde jen o peníze. Pro člověka, který se s Reiki teprve seznamuje je to na jedné straně dobré - může si vybrat co mu víc vyhovuje, ale na druhou stranu to má i negativa - není snadné se orientovat v tom množství nabídek.

Převzato z Wikipedie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Geluška Geluška | Web | 9. června 2009 v 18:58 | Reagovat

Pokud nemáš rád/a Sakuru tak se přihlaš do ANTI FC klubu SAKURA !! >>> http://geluska.blog.cz/0906/anti-sakura-fc <<<. Neber to jako reklamu na můj blog ale já chci vědět kolik cca lidí nemá rádo Sakuru :D.

2 Satsuki (píše) a Safira (hmm) Satsuki (píše) a Safira (hmm) | Web | 10. června 2009 v 7:19 | Reagovat

My jsme dvě autorky!!!

3 Nyuu Nyuu | Web | 10. června 2009 v 19:36 | Reagovat

Jóóóóóó! Tohle znáám xDD Sem to četla někde na konoze :D

4 Werčuška Werčuška | Web | 13. června 2009 v 22:44 | Reagovat

Já sem to nečetla, ale zní to fááákt zajímavě hehe ..jinak prominte že sem vás nepřivítala ..tak to napravim ..WÍÍÍÍTEJTE ZPÁTKY!!! xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama